ŠAH – dve zlati medalji na državnem prvenstvu

V sredo, 14. 4. 2021, je potekalo osnovnošolsko regijsko tekmovanje v šahu. Na državno tekmovanje sta se med posameznicami uvrstili Meta Heric in Kristina Vavh. Na področnem tekmovanju za dekleta do 12 let sta bili zelo uspešni. Meta je zmagala, Kristina pa je osvojila 3. mesto. V tej kategoriji so uspešno igrale še Lučka Heric, Polona Vavh in Julija Vavh.

Ekipno so punce v postavi Meta, Kristina in Lučka osvojile 1. mesto in se tako tudi ekipno uvrstile na državno tekmovanje.

V kategoriji fantov do 15 let so igrali Jakob Vodnik, Tilen Čuček, Ajda Heric in Luka Heric. Vsi so odigrali dober turnir, vendar se na žalost nikomur ni uspelo uvrstiti na državno tekmovanje. So pa zato ekipno (Jakob, Tilen, Ajda, Luka) osvojili odlično 2. mesto. Kljub temu se niso uvrstili na državno, saj se naprej uvrsti samo ekipni področni prvak.

V sredo, 21. 4. 2021, je potekalo osnovnošolsko državno tekmovanje v šahu. Vse tri punce Meta Heric, Kristina Vavh in Lučka Heric so odigrale zelo dober turnir.

Oba turnirja – tako področno kot državno – se je na žalost odigralo preko spleta.

Meta Heric je postala državna osnovnošolska prvakinja v kategoriji deklet do 12 let.

Deklice so tudi ekipno odigrale odlično in postale ekipne državne prvakinje v kategoriji deklet do 12 let.

Vsem šahistkam in šahistom ter mentorju – učitelju Urošu Ozmecu – čestitamo za izjemne rezultate!